Inca nu sunt sigura daca melodia asta se vrea a fi un pamflet. Cert e ca mi-a luminat ziua. Ceea ce va doresc si voua. Pentru ca va iubesc atat de... :))
Am asa de multa energie azi, incat as putea alerga cu flacara olimpica de la un capat la celelalt al lumii. De cand am ajuns la lucru caut rock, vreau sa ascult rock, am nevoie de rock, nu vreau sa fiu blue, nu vreau sa fiu molcutza, nu vreau sa fiu sad sub nici o forma a tristetii, vreau sa fiu titirez. Sa alerg, sa bat cinciul cu orizontul si sa vin inapoi, sa trag cuiele grenadelor si sa ma joc volei cu ele, sa ma duelez cu cowboy si arabi, sa le amestec tuturor martiniurile si sa le dau pe gat unul dupa altul, sa imi lipesc urechile de sufletele tuturor si sa ma joc sotron cu toate tristetile lor.
Am asa de multa energie azi, incat de jumatate de ora ascult doar Floyd. Cica rock psihedelic. Nu stiu, bai, eu i-as spune astazi rock Magne-B6 :))
Mi-am schimbat numele blogului. Am tot stat si m-am gandit zilele astea de ce se numeste blogul meu "Pushed". Pentru ca nimeni nu ma poate impinge sa fac ceva. Nimeni in afara de mine. Insa eu stiu ca trebuie sa fac asta.
Asa ca m-am hotarat sa imi schimb numele blogului. Am devenit Amelia, La rêveuse. Pentru ca asta imi place mie cel mai mult sa fac. Sa visez cu ochii deschisi, sa fac si sa desfac vise, sa ma joc cu visele mele si ale altora, si mai ales, sa stiu ca viata mea e as dreamy as I want it to be.
Oh it's all good. Sunny day, peaceful thoughts, quiet mind. Asa imi place sa fiu. Asa imi place sa imi petrec zilele. Cu soarele in fereastra, cu muzici pentru mine, cu degetele pe tastatura, cu ochii pe ceas. Mi-am recitit postul de ieri. Stupid si neavenit. Imi cer scuze pe aceasta cale de la voi, cei care nu imi meritati acreala si fierea de moment. Nu am sa il sterg, va ramane acolo marturie a crizelor mele de personalitate, carora vad ca incep sa le fac fata cu brio.
Mi-a spus cineva ca sunt kind. Habar nu am daca sunt kind. Insa sunt at peace. With myself, with my dear darlings, with my soul and my mind. Sper doar ca nimeni nu a fost harmed in aceasta scurta incursiune in propria-mi dilema existentiala.
Insa, dupa cum mult prea bine spune Sophie, sure enough, seasons change, but don't let today get lost, 'cause today the sun's on us. Atat de rar am feelingul ca the sun really IS on me, incat nu imi mai permit sa il las sa se abata de la mine.
Am o stare de bine. I need to keep it like that. Need to work on some kind of dreamcatcher care sa tina la distanta all the negative vibes care mi-ar putea afecta karma. Asa ca daca aveti negative vibes indreptate spre mine, prepare them to meet their doom :))
1. Cirque du Soleil - Alegria 2. Marylin Manson - Vodevil 3. Simply Red - Stars 4. Cranberries - Linger 5. Alanis Morissette - So Unsexy 6. Bonfire - You Make Me Feel 7. Depeche Mode - Walking in my Shoes 8. Mihai Margineanu - Mai Stii? 9. Nadiya - Si Loin de Vous 10. Lamb - Gabriel 11. Outkast - Hey Ya 12. Anna Tatangelo - Colpo di Fulmine 13. El Tios Carlos - Pares Y Nones 14. INXS - Hot Girls 15. Queen - Don't Stop me Now 16. Phil Collins - Can't Stop Loving You 17. The Christians - Words 18. Heroes del Silencio - Entre dos Tierras 19. Depeche Mode - The Sinner in Me 20. Gorillaz - Dare 21. Eternal - Don't You Love Me 22. Aretha Franklin - I Say a Little Prayer 23. ATB - After the Flame 24. Frou Frou - Let Go 25. Robbie Robertson - Unbound
Don't be afraid to be weak Don't be too proud to be strong Just look into your heart my friend That will be the return to yourself The return to innocence If you want, then start to laugh If you must, then start to cry Be yourself don't hide Just believe in destiny Don't care what people say Just follow your own way Don't give up and use the chance To return to innocence
1. Texas - In Our Lifetime 2. Aerosmith - Janie's got a Gun 3. Queen - Get Down, Make Love 4. Guano Apes - Rain 5. Red Hot Chilli Peppers - Californication 6. Limp Bizkit - Nookie 7. The Prodigy - Baby's got a Temper 8. Savage Garden - Break me, Shake me 9. Skunk Anansie - You'll Follow me Down 10. T-Rex - Children of the Revolution 11. Tiamat - Too Far Gone 12. Three Doors Down - Away from the Sun 13. Ana Johnsson - We Are 14. Anouk - Nobody's Wife 15. Garbage - Only Happy When it Rains 16. Kid Rock - Cowboy 17. Marilyn Manson - Tainted Love 18. Republica - Ready to go 19. The Rasmus - In the Shadows 20. Alice Cooper - Poison 21. Billy Idol - Rebel Yell 22. Depeche Mode - Walking in my Shoes 23. Linkin Park - Numb 24. Metalica - Until it Sleeps 25. Live - All Over You
I'm so tired of being here Suppressed by all my childish fears And if you have to leave I wish that you would just leave 'Cause your presence still lingers here And it won't leave me alone These wounds won't seem to heal This pain is just too real There's just too much that time cannot erase
Pentru simplul motiv ca brusc mi s-a facut un dor teribil de tati. Si pentru ca My Immortal m-a dus de langa el exact atunci cand nu trebuia. Iknow I should have been there to hold his last breath. I know I should have had more courage. I know I shouldn't have run away.
God knows, I was afraid. I knew I was leaving his side for the last time, and still I was afraid to stay.
I am sorry. I am sorry I wasn't there. I am sorry I couldn't do anything.
1. Sade - Fear 2. Billy Idol - Adam in Chains 3. Beautiful World - In the Beginning 4. Delerium - Fallen 5. Eric Clapton - Pilgrim 6. Everything but the Girl - Low Tide of the Night 7. Madonna - Deeper and Deeper 8. Patricia Kaas - Quand J'ai Peur de Tout 9. Prince - Get Off 10. Santana - Flor de Luna 11. Skunk Anansie - Weak 12. Ten Sharp - You 13. Conjure One - Sleep 14. Zerosospiro - Automaticamente 15. Neneh Cherry - Woman 16. Marilyn Manson - Tainted Love 17. Moody Blues - Nights in White Satin 18. The Cult - Painted on my Heart 19. Jennifer Rush - I Come Undone 20. Scarlett - Independent Love Song 21. Ivemendes - Nao Vou Fugir 22. Costes Apollo - Cleopatra in New York 23. Smoke City - Underwater Love 24. Gotan Project - Santa Maria (La Del Buen Ayre) 25. Louise Vertigo - La Femme Fin de Siecle
Cu o oarecare regularitate, 25 tracks. fara vreo legatura aparenta intre ele. Aparenta, zic. Poate singura legatura e starea de spirit. Well, azi Km Breakers :">
Bliss - Wish You Were Here Clannad - I Will Find You Nina Pastor - Cuando Nadie Me Ve Gotan Project - Santa Maria del Buen Ayre Lhasa de Sela - El Desierto Pink Floyd - Shine on You Crazy Diamond Vargo - The Moment Angie Stone - Wish I Didn't Miss You Gotan Project - Nacho Sotomayor Vasco Rossi - Senza Parole 3 Doors Down - Kryptonite Moby - Where You End Chavela Vargas - Paloma Negra Zero 7 - In the Waiting Line INXS - Afterglow Giorgia - Marzo Conjure One - Center of the Sun Lake of Tears - To Blossom Blue Young Parisians - Jump the Next Train Marla Glenn - Believer 1 Giant Leap - The Way You Dream Canoma - Essarai Les Negresses Vertes - Face a la Mer Zero Noel - Mes Yeux Fermes Lisa Stansfield - The Real Thing
Voi, speranze che sperai, sorrisi e pianti miei. Promesse di allegria e sogni in cui volai. Ed il primo spietato amor mio siete per me. Perduti e persi mai mi appassionai di voi. Su di voi giurai e mi ci tormentai. Sembra niente ma il cuore era il mio, poi c'eri tu... Vento soffierà, la pioggia pioverà, La nebbia velerà, il sole picchierà. Ma i ricordi non passano mai, stanno con noi. Ma che buoni quei baci fra noi. Forse tu non vuoi smettere mai. Per vederti mi bastano gli occhi lucidi. Se ti piace e se ancora tu vuoi Nel ricordo, anche senza di noi Tutto torna possibile, anche tu, sei qui, oh!! Qui nel cuore mio...... I ricordi non passano mai Eccoli qui. Sono molto più forti di noi . Più vivi.
PS: Pentru ca asta m-a obsedat toata seara, si pentru ca ii doresc Laurei sa isi construiasca amintiri frumoase, zi de zi.
Appreciation. That's what this is all about. Showing someone the appropriate appreciation. For everything the somenone represents. Do we ever do that? Do we have any idea how to do that?
How's now for starters? How about making it flamboyant and flickering?
This is the appreciation I show today.
If non-compliant, please address the upper council. I may not give a damn, but then again, I may be up for suggestions.
disclaimer: titlul clar nu are nici o legatura cu ce e mai jos.
de pe la orele 14:00 incoace mi s-au adunat in cap o groaza de idei, si pe drum de la birou spre casa mi-am spus: "nu, amelio, n-ai sa bloghezi azi." m-am culcat in mod expres, tocmai ca sa NU fiu tentata sa deschid compul si sa ma apuc. n-a ajutat prea mult. mai mult decat atat, somnul ala de 45 de minute a fost cea mai proasta idee pe care as fi putut sa o am. am visat non-stop si m-am trezit mai extenuata decat eram.
perfect.
inevitabilul s-a produs, nu ca m-as fi asteptat la altceva. iata-ma in fata monitorului, incercand sa scriu indeajuns de repede ca sa nu cumva sa pierd vreo idee. chestie care oricum se va intampla, whatsoever.
de ce imi spuneam "n-ai sa bloghezi azi."? pentru ca e enervant ca in ziua in care ai citit o groaza de bloguri sa te apuce si pe tine cheful de scris. ce naiba, atata vana nu ai incat sa scrii atunci cand vrei tu, nu cand subliminalul iti dicteaza sa o faci?! aparent, nu ai... e addictive blogul, si nu am vrut sa accept asta, pana cand m-a pus dracu sa le citesc pe ale unora. inutil sa o mai spun, raidul pe net de dimineata s-a extins brusc de la 3-4 site-uri la vreo 12-13... fapt care imi dauneaza mult, avand in vedere ca imi scade cumplit timpul efectiv de lucru. which is uncool, according to the guys with wide desks and large windows... n-am sa insist prea mult pe ideea asta,horhehas done a great job synthesizing the marrow of it.
long story short, inca sunt ciupalata ca nu se pune ca literatura :))
punctul doi. in timp ce imi cautam scuze lamentabile pentru care bloghez at the moment, si faceam asta in timp ce ii scriam dragului de bogdan, mi-am dat seama ca si lui vroiam sa ii spun toate astea. sper sa nu uit sa ii pun si linkul in mail... ah, si tre sa ii atasez nebunia aia de melodie. bogdane, sper ca remarci ca nu iti mai scriu in miez de noapte, ba dimpotriva, mi se pare ca e ilegal de devreme. nu mai stiu daca template-ul asta afiseaza ora, daca nu, iti spun eu, e 19:14 just now. probabil ca o sa te intrebi cum de mailul e asa de scurt. eh, intelegi tu repede :) mi-ar fi placut sa fii astazi de fata la o discutie pe care am avut-o cu un coleg. ar fi putut sa fie o polemica pe cinste daca nu mi-ar fi fost atat de lene sa il desfiintez. imi povestea foarte convins cum pe el nu il impresioneaza femeile, si cum nu a favorizat niciodata o femeie care i-a zambit frumos. si ma gandeam invariabil: "bogdane, unde esti tu, bogdane?" te-ar fi amuzat, pe cuvant.
punctul trei. ce bine ca e doar punctul trei. de vreo juma de ora ma tot gandesc daca e sau nu e cazul. pai cam e cazul, avand in vedere ca niciunde altundeva nu mai pot sa fac asta. Happy Birthday!!! ce cretin suna sa spui asta cuiva care clar nu are cum sa vada, sa auda, sa simta... dar direct innebuneam daca nu i-o spuneam. nu m-am dus sa il vad. nu stiu de ce. maica-mea tocmai e la el, s-a dus cu restul familiei. iar o sa fiu facuta cu ou si cu otet ca nu ma prezint la meetingurile de familie. yeah well, gimme a fucking break, chiar nu aveam chef azi sa ma duc acolo. ca sa fac ce? ca sa sarbatoresc?!?! whoo-fuckin-hoo, let's party!!!! nu vreau sa ma duc acolo, okay? pur si simplu nu vreau! get a grip on yourself and get over it! multzam. anticipat. si evident inutil, ca oricum smardoiala tot mi-o iau.
4. patru? ja, macar numaratoarea nu am incurcat-o :D tre sa imi dau un premiu pentru asta :D de ce spui, chiquito, ca sunt rea mah?!?!?!? ca nu sunt. cred. adica nah, e drept ca pot sa fiu rautacioasa at times, dar nu sunt REA prin definitie. hai mah, serios acu, nu sunt REA. sper. o tanti rea nu asculta la ora asta gianna nannini. again, bogdan, grazie tante per accendere la luce. :* plus ca nici macar nu imi plac oameni rai. decat cei inteligenti si ascutiti. si un pic intepatori. si incomozi. si funny guys. si asta nu e rau. asa ca nu sunt rea. mean people suck! nice people... :))
mama, acu sar de la o idee la alta. aseara m-a vizitat o fosta colega de GENERALA for god's sake!!! si pe langa ca mi-a facut un pic capul calendar, printre altele imi declara ca nu ii plac barbatii destepti. inca incerc sa patrund sensul acestei declamatii. teama de a nu fi overpassed? nevoia de a domina? hell knows, oricum mie mi se pare cel putin la fel de ciudat ca si cum as zice eu ca urasc pantofii cu toc. nici nu pot divaga prea mult pe tema asta, m-a suprins prea tare sa aud o asemenea afirmatie.
nah acu unde naiba imi sunt ideile? vezi, bogdan, dupa cum spuneam, nu imi ia mult sa imi pierd sirul ideilor. in mod sigur e vina lui Where You End care mi-a alergat all day long prin winamp. cred ca a mers pe repeat de vreo 30 de ori pe putin. tre sa iti dau si asta, s-ar putea sa iti placa. desi e prima oara cand am indoieli serioase...
nu am avut o zi tocmai usoara la birou. m-am incapatanat sa nu ma las doborata de somn sau de greata care mi s-a instalat pe la 10 dimineata si nu prea m-a lasat decat acu vreo juma' de ora. si, in timp ce bombaneam cu mainile pe tastaura, injurandu-mi la modul cel mai elegant colaboratorii, dorindu-mi sa dinamiteze cineva fabrica, desigur cand e perfectly safe, amuzandu-ma la adresa mea ca nu sunt capabila sa ii explic unui slovac unde trebuie sa duca o nenorocita de hartie, imi mai cadeau ochii din cand in cand pe niste foi pe care mi le listasem cu scopul precis de a le citi pret de o tigara. nu mi-a iesit deloc, si ma felicit oarecum ca nu am facut-o. pe scaunul de bioru insa, parea al dracu de paradoxal sa vad non-stop in fata ochilor "How To Forget Life Sucks". am luat hartiile si mi le-am aruncat in geanta. baaad idea. acu m-au deprimat teribil. da' imi trece, ca m-a facut tata fata descurcareata :D
hai ca m-am intins rau de tot.
lalelele sunt pentru papa. niciodata nu am priceput de ce ii placeau lalelele. eu nu le vad poezia. insa nu ma pot pune in calea fericirii lui.
e ho guardato dentro un'emozione e ci ho visto dentro tanto amore che ho capito perchè non si comanda il cuore e va bene così...senza parole
amelia crede ca poate sa vada adanc intr-un sentiment. amelia inca e indeajuns de cu picioarele pe pamant ca sa stie ca nu are cum sa explice vreodata cuiva de ce uneori nu trebuie sa spui nimic. se intelege totul mult prea limpede dintr-o simpla privire.
mi-a spus mie amelia ca nu ii mai trebuie cuvinte. stiu ca minte, nici ea nu se crede. uneori ii mai trebuie si ei cuvinte. in zilele cand se simte de 16 ani are nevoie de cuvinte. azi insa nu. azi s-a dat de trei ori peste cap si s-a facut introspectiva. si cand a vazut cam ce mocneste in ea, si-a spus ca numai oamenii ingusti sau orbi nu vad asta.
amelia radiaza azi de fericire, desi admite si ea ca nu prea i se intampla sa aiba zile la fel de proaste ca asta. insa radiaza pentru ca si-a vazut interiorul.
si da, vasco, amelia iti multumeste pentru iluminare.
anyways, with loving regards, to the one that makes my face radiate with afterglow and my thighs quiver in anticipation of deep penetration that gets me high.
The only aphrodisiac I need is your voice Hearing you speak my name Beckoning me to answer Telling me you want me So I tell you that you're the answer to every question I've ever had about love Without words I use my tongue to tell the tale of us Tracing your shadowscape Kneeling before you my eyes feast upon your masculinity and All its divinity and I praise you Because all of that is for me I begin to indulge myself of your delicacies Digesting semi-sweet dark chocolate decadence as it melts Dripping down my chin Your taste is something Godiva couldn't re-create Needing every atom of your anatomy Necessity is placed upon me knowing you are the source of my serendipity Dipping in and out of me stroking more than my consciousness Subconsciously I find myself rewinding our love scenes In my daydreams Seeing that face you make when you're making me cum And it makes me want you right there and then Thinking of you in inappropriate places I get Tingling sensations in private locations Where I wish to be caught between a rock and your hard place As wetness develops my legs begin to open And my spot turns to a backdraft And all I want you to do is extinguish it You know my body like the back of your hands And touch me and send me into ecstacy My thighs quiver in anticipation of deep penetration which gets me high Body rising Sweating Panting Make-up melting Pulling my hair and Scratching my back I get a temporary case of Tourettes Because all I can say are four letter words in a four octave-range screaming your name Aye papi, eres tan grande y tan duro y me lo das tan bueno, Tu eres mi pecado mortal, comelo otra vez.... You fucking me makes me bilingual I see your tongue pink between your lips and I want it between mine And I struggle As you lick torturing me I try to get away but Not really... Running out of room begging for more up against the wall that has been scuffed by my stilletos Again You pry apart my thighs and tell me to be still And I willingly submit to you because I love the way you dominate me Demanding that I cum for you so I do as I'm told You've molded me so I'm good to no-one else but you You've conquered this once orgasmicless world and multiplied it Again and Again My face radiates with after-glow My pillow scented by you A fragrance which haunts me My room smells of the best sex Covered in body prints and finger prints and you above me Your name written indelibly upon my body in your genetic history You fucking me makes me bilingual.
Daca ai ajuns sa citesti asta, esti PREA curios!!!
Copyright 2006-2007 Alina Vasilescu - http://ame-lia.blogspot.com/ - alina.vasilescu@gmail.com. Toate textele si imaginile aflate pe acest site sunt proprietatea autorului si nu pot fi folosite integral sau partial fara permisiunea acestuia, in concordanta cu legea nr 8/1996, privind dreptul de autor si drepturile conexe.