Wednesday, March 21, 2007

Retrovision

Cateodata e bine sa mai privesti si in urma. S-ar putea sa ai surprize placute. Si s-ar putea sa nu uiti de unde ai plecat.

M-am surprins astazi sa o revad pe Syl. Mi-a picat bine, cumva, vad ca fotografiile au darul de a te arunca intr-o valtoare de amintiri. Frumoasa fata, smart and sassy.

Enjoy her!



Tuesday, March 20, 2007

Playlist no 4 - Office Sounds (sau ce a scapat azi de "B")

1. Cirque du Soleil - Alegria
2. Marylin Manson - Vodevil
3. Simply Red - Stars
4. Cranberries - Linger
5. Alanis Morissette - So Unsexy
6. Bonfire - You Make Me Feel
7. Depeche Mode - Walking in my Shoes
8. Mihai Margineanu - Mai Stii?
9. Nadiya - Si Loin de Vous
10. Lamb - Gabriel
11. Outkast - Hey Ya

12. Anna Tatangelo - Colpo di Fulmine
13. El Tios Carlos - Pares Y Nones
14. INXS - Hot Girls
15. Queen - Don't Stop me Now
16. Phil Collins - Can't Stop Loving You
17. The Christians - Words
18. Heroes del Silencio - Entre dos Tierras
19. Depeche Mode - The Sinner in Me
20. Gorillaz - Dare
21. Eternal - Don't You Love Me
22. Aretha Franklin - I Say a Little Prayer
23. ATB - After the Flame
24. Frou Frou - Let Go
25. Robbie Robertson - Unbound

Saturday, March 17, 2007

Corbii nu zboara singuri

Who we are never changes
What we are never stops changing.

Ciudat e ca, desi ne adaptam mereu, un lucru ramane constant: talentul de a ridica ziduri intre noi si cei care nu fac altceva decat sa ne sufle vant in aripi. Si pe urma tot noi avem tupeul (sau naivitatea, inca nu sunt sigura) sa ne uitam mirati in jur, si sa ne intrebam de ce nu e nimeni prin jur, sa zboare alaturi de noi. Ne spunem apoi ca, aidoma corbilor, putem sa zburam si singuri, doar ca, inainte sa apucam sa ne afisam zambetul tamp al victoriei nemeritate, aripile ni se desfac, ceara din ele se topeste, si, intr-un picaj dement, ne revedem toate erorile si ororile de pana atunci. Si, cu doar o secunda inainte de a ne face creierii zob, ne cuprind regretele si remuscarile si am vrea sa putem da timpul inapoi, sa ne spargem zidurile inainte de a le cladi, si sa ne intindem aripile alaturi de cei care ne-au suflat vant in ele.

And the raven, never flitting,
Still is sitting, still is sitting...

Thursday, March 15, 2007

Wishing Upon a Star

Bitter are the tears of a child: Sweeten them.
Deep are the thoughts of a child: Quiet them.
Sharp is the grief of a child: Take it from him.
Soft is the heart of a child: Do not harden it.



Wednesday, March 14, 2007

Limite?! Oare?

Tu nu ai sa imi cunosti niciodata limitele. Pentru ca eu nu mai am limite. Nu mai sunt o femeie obisnuita, cu prejudecati si principii, nu mai sunt ceea ce stiam sa fiu.

Nu am limite, si stiu ca nu o sa mai am vreodata. Zi dupa zi, flash dupa flash, picatura dupa picatura, imi modelez corpul si fiinta dupa o lentila care imi sfredeleste carnea cu o insistenta bolnavicioasa. Nu stiu unde, de-a lungul drumului, m-am transformat. Ma hranesc cu sticla, imi potolesc setea cu sunete surde de shutter, imi ascut simturile in ritm de flash declansat.

Mai sunt reala, sau am devenit pe parcurs o inventie a luminilor si a umbrelor? Si daca e asa, mai vreau oare sa fiu reala? Aici nu exista oboseala, nu exista somn, nu exista timp sau spatiu. Aici suntem doar eu si tu, roade ale unor imaginatii debordante. Aici e doar o bruma de aer pe care sa o respiram, e doar apa picurand frenetic din par, e doar piele maslinie si ochi inchisi.

Stii, oamenii nu stiu niciodata cum sa se comporte cu sexualitatea lor. Probabil ca asta e motivul pentru care inca mai vad priviri pline de repros si judecati aspre. Insa putin imi pasa. Corpul meu e cel mai de pret bun al meu. Cu el imi deschid usi, cu el imi port cu mandrie pasii prin lume, cu el alin nelinstiti si astampar dorinte, si tot cu el voi da viata. Si atunci, de ce m-as teme de el? De ce nu i-as impinge limitele? De ce mi l-as suprima in textile si curele?



Thursday, March 01, 2007

Ce se spune de 1 Martie?

Habar nu am ce se ureaza de 1 Martie. Oricum, nu cred ca e gresit sa urezi femeilor pe care le cunosti sa aiba o primavara frumoasa si sa li se indeplineasca toate dorintele.

PS: E pentru prima oara cand in birou miroase asa de frumos. La naiba, IAR zambila e de vina? :P

Tuesday, February 20, 2007

Still Life vs Real Life

Uneori ma intreb daca nu e mai simplu sa fii o masa plastica, intr-o vitrina Valentino, sa flirtezi cu o alta masa plastica dintr-o vitrina Max Mara, sa ai sticla care te apara de intemperii, de orice fel ar fi ele, si, desigur, ai plasticul prin care nimic nu poate penetra. Nimic uman, cel putin.








Disclaimer: Then again, nimeni, niciodata nu o sa ma poata convinge ca e mai bine sa traiesti la adapost, decat in mijlocul junglei. Nici macar eu.

Never Through a Rearview

Avem de ales sa ne privim viata prin prisma lucrurilor pe care le-am lasat in urma, sau din perspectiva celor ce vor sa vie.

Decat o oglinda retrovizoare, prefer sa imi privesc viata printr-un viewfinder.

Monday, February 19, 2007

Cause

Who is your survival in times of sorrow and no faith? Have you no place to run for cover when the floods surround you? Have you no comfort in times of torment? When your skin feels all wrinkled and your flesh turns into bits and pieces of rotten food for worms, who will ease your mind?

“Have it your way, woman!” I said to myself. “Lead your way into loneliness and solitude, take another step into the great wide open and tell yourself you have conquered the world. But when the song will long be dead, come to me not, weep not for your incapacity of setting yourself free of pride and insolence.” I still believe there is a path I need to follow. The single main difference would be that my words echoed loud in my head and created what I could now call . I have always feared most my inner thoughts. I know I am my most concealing and most harsh judge, at the same time. And I do not fear my judgment. I know it has taught me well, I know it has kept me sane when everything around me came tumbling down. I have learned not to censor my tears, I have that no one else but me my crusader, and I have chosen to lead my path to a non-secure one. I worry not about the cars that go by, I fear not the thorns and thunders, I have the lightning to reveal the stairs and the moon to guard over me.

I now know what it feels like to hold someone for real in your arms. Back then, I knew not that the heart can beat when your put your arms around somebody. I now know that lips hold stories beneath them, and, if properly kissed, they will speak to you in a way that cannot be seen or touched otherwise. I now know that hands can heal wounds and wombs can carry the burden of glittering emotions, giving birth to them when least expected. I now rest assured that my eyes will never cease being moist and glowing, and my wings will remain opened and soaring. I am ready to take another step into my universe. I’ve thrown away all my imitations of life, I’ve dissolved in someone else’s drink my lithium, I need no compromises to get me through.

Because there is you.

Tuesday, February 13, 2007

Zana?

Mi-amintesc perfect ce imi doream cand eram mica: o bagheta magica. Si cu ea vroiam sa schimb lumea. Pe atunci, vroiam sa creasca mai multe flori pe care sa le pot culege si sa imi fac ghirlande din ele, sa fie mai multe desene animate la televizor, sa imi pot face singura mobila pentru Barbie, asa cum o vroiam eu, sa am multe rochii pe cercuri si pantofi cu tocuri inalte.

Au cam trecut ceva ani de atunci. La pantofii cu tocuri nu am renuntat. Insa toate celalalte dorinte de bagheta s-au risipit incet. Le-am inlocuit cu altele. Acum nu mai vreau sa schimb lumea. Nu mai vreau sa schimb pe nimeni, nici macar pe mine. Desi acum am o bagheta magica si as putea sa fac multe cu ea. Insa nu imi doresc asta.

Vreau doar ca atunci cand voi privi inapoi, sa vad ca am atins existenta unor oameni. Nu, nu vreau sa ii schimb, vreau doar sa fac ceva pentru ei. Nu trebuie sa fie ceva material. Ceva, orice, oricat de mic, pentru ca in momentul cand voi trage linie, sa pot sa imi spun ca nu mi-am irosit bagheta magica degeaba.

Monday, February 12, 2007

I Write Obituaries

and so it is
just like you said it would be
life goes easy on me
most of the times...


Oare ce s-ar scrie despre mine intr-un ferpar? A fost...?

Curioasa? Incapatanata? Iubitoare? Calda? Buna? Nelinistita? Acida? Rautacioasa? Frumoasa? Imposibila? Nehotarata? Agitata? Anosta? Conforma? Visatoare? Increzatoare? Naiva? Calculata? Fericita? Zambitoare? Trista? Ganditoare? Dulce? Amara? Curajoasa? Luptatoare? Activa? Lenesa? Senzuala? Abila? Perfida? Plictisitoare? Indragostita? Primitoare? Amuzanta?

Probabil ca as putea sa fiu cate putin din fiecare. Insa vreau sa descopar cuvantul care ma poate descrie pe de-a-ntregul. Un cuvant, atata doar.

Thursday, February 08, 2007

TEAM

Together
Everyone
Achieves
More

Asta e o scuza pentru spiritul de turma? Adica nu ai voie sa sapi pe nimeni pe la spate, nu ai voie sa fii defel egoist, nu ai voie sa iti doresti mai mult pentru tine, nu ai voie sa fii singular de nici un fel?

Oh, my ass.

Spoiled Little Brat

Mi-am urzit din doruri un cocon in care am pus la nani toate sentimentele pe care mirosul de bebelus le trezeste in mine in fiecare dimineata. am pus acolo si caldura trupului care se incolaceste in spatele meu, si degetele care imi exalta simturile, si gustul de portocale dulci proaspat culese de pe alte buze.

Aaxioma: "a iubi inseamna a nu simti niciodata nevoia de a fi singur nici macar pentru 5 minute" a devenit teorema, cu data a implementarii azi, 08 Februarie 2007.

Friday, February 02, 2007

Fair and Square

ia-ti, femeie, un caiet studentesc si scrie in el: cine te iubeste, cine te hraneste, cine te fute, cinci secrete, 7 carti de luat pe insula, care e culoarea preferata (pun pariu ca bombonul!), ce zodie te tulbura cind iti alegi partenerul de viata, cu ce mina iti atingi lindicul, daca e stinga ai orgasm in doua sau trei minute, daca e dreapta, scuipi pe ea sau mai intii o mozolesti in frisca, stai cocosata la birou sau picior peste cap, ai chiloti cu dungi sau cu buline????

Doamna, la sugestia dumneavoastra:
1. Cine ma ia in brate inainte sa adorm
2. Cine stie sa faca penne rigate
3. Cine imi clatina lumea
4. 5 secrete
5. Luni de fiere (Bruckner), Numele trandafirului (Eco), Adam si Eva (Rebreanu), Jurnalul lui Adam si al Evei (Twain), Lorelei (Teodoreanu), blogul tau (see link above), Jar (Rebreanu)
6. Negrul
7. Se ignora zodia
8. Dreapta
9. Nu se aplica
10. Picior peste picior
11. Cu "Angel"

Tuesday, January 30, 2007

I've still got...


Sand in my shoes

And I can't shake the thought of you

Sunday, January 28, 2007

Colturi

Fiecare colt al camerei poarta urmele unui ieri mai mult sau mai putin indepartat. Oriunde m-as uita, e o amintire, o clipa care isi cere dreptul sa ramana acolo. O carte sorbita tarziu in noapte, o papusa imbracata cu hainute minuscule crosetate cu infrigurare in zile de iarna, un album cu poze cu o fetita mica si grasunica, cu mainile infipte adanc intr-un tort cu frisca, un ursulet de plus care a adormit cuminte pe aceeasi perna, un sfesnic care de ani de zile adaposteste ceara topita a ultimei seri de Ajun cand am impodobit bradul impreuna.

Mai stii? Ti-amintesti ora 2 dimineata? Stiu ca nu ne era somn defel, si am dat bot in bot la o tigara, ne-am inteles din priviri si ne-am apucat sa impodobim bradul. Si mama radea din dormitor, spunandu-ne ca probabil suntem singurii indeajuns de sariti de pe fix, incat sa impodobim un brad in toiul noptii. Si pe urma, dupa ce l-am terminat, am adormit amandoi in lumina mica a beculetelor.

E ciudat, inca imi mai pot aminti toate astea. Ma intreb insa daca o sa fii la fel de prezent si peste cativa ani. Sau imi va ramane doar o imagine care se va zbate sa ramana dincolo de retina? Sau nu va mai fi nici aia? Poate tot ce va ramane va fi doar o idee a ta, a existentei tale, a anilor mei alaturi de tine, a vorbei tale blande, a apostrofarilor, a zambetelor de mandrie ca fata ta a mai facut cate ceva.

Tot ce e in casa asta imi aminteste de tine, scaunul pe care stau de noptile in care plangeam inabusit, cu ochii in monitor, cautand un dram de sprijin, canapeaua din sufragerie de concertele de la Viena, din ziua de Anul Nou, masa din bucatarie de zgomotul zarurilor aruncate, baia inca mai are mirosul after-shave-ului tau. Si nu vreau sa le las sa mi se stearga din memorie. Vreau sa te am viu (ironic, nu?!), omniprezent si atotputernic. Asa cum mi-ai fost mereu.

Saturday, January 27, 2007

All That Glitters

Deschizi televizorul. O figura foarte prietenoasa iti spune: "Acest detergent e CEL MAI BUN pentru rufele dumneavoastra!"

Pornesti radio-ul: "Numai acu puteti achizitiona CEL MAI BUN autoturism care s-a produs vreodata!"

Mergi la un mini-market: "Aceste rosii sunt CELE MAI BUNE!"

Te intalnesti cu o amica pe strada: "Draga, am intalnit CEL MAI MISTO tip care exista!"

Nu vreau, nu mai vreau CEL/CEA mai bun/a. E ciudat cum toata lumea pare sa stie ce e cel mai bun pentru toata lumea. Nu stiu daca a fost limpede fraza asta, in capul meu e totul foarte clar. Zi de zi, orice as face, oriunde m-as duce, e de parca as fi in public, si in fata mea s-ar desfasura un platou rotativ de teleshopping, unde fiecare incearca sa vanda cat mai avantajos ceea ce are. Nu vreau sa iau ceea ce mi se da, pentru ca stiu ca nu e cel mai bun lucru pentru mine. Cel mai bun lucru va fi intotdeauna cel pe care mi-l doresc cu ardoare. Daca azi imi doresc liniste, inmod sigur linistea va fi cel mai bun lucru care mi se poate intampla. Daca vreau sa ii spun ca il iubesc, in mod sigur aia voi face. Daca vreau sa mananc ciocolata, nu o sa stea nimeni in calea fericirii mele.

The point. Oare care era the point? Ah da: NU va mai luati dupa tot ce vi se spune. Nimeni in afara de voi insiva nu stie ce e cel mai bine pentru voi. Si daca VOI nu va luptati pentru ceea ce doriti, in mod sigur nimeni nu o sa vina sa va serveasca totul pe tava.

There's a lady who's sure
All that glitters is gold
And she's buying a
Stairway to Heaven.

Oximoron


Mi se pare doar mie sau termenii astia doi chiar nu se pot alatura?

Amelia: Auzi, am si io o intrebare: cum ti se par cuvintele "dragoste" si "psihiatru" in aceeasi propozitie?
Zenu: (aici urmeaza 5 minute de liniste) Zenu is now offline.

Nu am sa inteleg niciodata cum pot unii sa isi etaleze iubirile, trairile, in fata unui profesonist care isi noteaza unul cate unul fiecare suspin, fiecare bataie a pleoapelor.

For God's sake, mergeti acasa, luati-va jumatatea de mana si spuneti-i: "BAH, nu mai suport sa iti arunci sosetele in mijlocul camerei, ia-le si pune-le in cosul de rufe!" Nu cred ca o discutie sanatoasa nu poate rezolva ORICE problema. SI iar ajung la vechea mea problema a abordarii comunicarii. U SUCK.


Wednesday, January 24, 2007

Rollercoaster

Aseara nu aveam in cap decat: "So, this is what it's like to sit back and enjoy the ride!"

Azi nu ma gandesc decat how much death really sucks...

Saturday, January 20, 2007

YM Help Needed

Imi trebuie un kit de YM, mai vechi de versiunea 8. As prefera un 7.0, sau chiar un 6 :">.

Daca cumva il aveti, attach to mail, si send please la naomibackwords@yahoo.com

THANKS!!!!!

Muahs

Sunday, January 14, 2007

Standardele si IQ-ul

Chiar nu pot sa pricep de ce oameni de un nivel intelectual apropiat nu au defel standarde apropiate.

Sunt perfect de acord cu subiectivitatea sistemului de analiza al fiecarui individ, insa in momentul in care doi indivizi au acces la aceeasi informatie, au aceeasi capacitate de a o procesa si de a o asimila, nu ar fi oare normal ca si sistemul lor de standarde sa fie macar apropiat? Evident ca nu te poti astepta la o similaritate perfecta, pentru ca pana la urma, un standard tine si de personalitatea fiecaruia. Insa, desi personalitatea nu se modifica de-a lungul vremii, mai e si factorul intelect, si sensibilitatea, si caracterul. Care nu raman constante de-a lungul vremii, ergo, ne permit o modificare a sistemului de standarde si valori de la o perioada la asta.

Si in momentul in care toti factorii astia sunt pe aceeasi lungime de unda, de ce standardele difera asa de mult?!?!

Sunday, December 31, 2006

Sorcova

Nu am sa imi insir acum mult mediatizatele "New Year's Resolutions". Nici nu am sa ma apuc de urari muuuult prea fade. Nu imi doresc nimic altceva decat sa am aceeasi liniste pe care o am in secunda asta. Stii, boo, cateodata, cand doarme nelinistea din mine, imi dau seama ca linistea e cea care ma tine pe linia de plutire.

Asa ca asta va doresc tuturor. Sa aveti un an linistit. Sa aveti parte de atata liniste cata ii trebuie unui suflet sa isi gaseasca raspunsurile, atata liniste cat ii trebuie inimii sa isi sincronizeze bataile, atata liniste cat ii trebuie urechii sa auda respiratia din dreapta, atata liniste incat vocea mintii sa se auda.

Si daca vreti, puteti sa considerati ca v-am si sorcovit ca la carte.

Love,
Amelia

Friday, December 29, 2006

Aim small, miss small, MY ASS!

Nu cred ca e prea greu sa iti stabilesti teluri. Cred ca mai greu e sa te si tii de ele. Si probabil ca e general valabila tendinta sa iti propui niste scopuri aproape intangibile, sa tragi ca boul sa le atingi, si, cand te dai cu capul de primul perete, sa te dai batut si sa iti spui in sinea ta "Eh, era prea mult, nu puteam eu oricum sa fac asta".

Probabil ca sunt ultimul om care ar trebui sa dea lectii despre cum sa iti stabilesti un scop si cum sa faci sa il si atingi. Mi-a fost dintotdeauna teama ca daca imi voi pune teluri prea inalte, nu am sa suport esecul. Asa ca mi-am zis ca sunt precauta si calculata, si nu ma hazardez prea mult. Pe dracu. De fapt, acum realizez ca tot ceea ce am facut a fost sa imi gasesc un sistem extrem de self-centered, care sa ma scuteasca sa traiesc constienta fiind ca as putea fi de fapt lasa si fricoasa. Din nou, am o parere mult prea buna despre mine. Adevarul e ca am nesigurante, am temeri, am nelinisti. Si oricat de sus sau de jos mi-ar fi un tel, tot o sa le am. Asa ca, daca tot sunt un simplu muritor SI din punctul asta de vedere, de ce naiba nu?

As vrea sa pot spune ca postul asta contine vreo invatatura. Nope, nu e niciuna. Probabil ca era doar nevoia sa imi las ziua de joi sa se incheie molcom, in acelasi ton nesigur care m-a bantuit de la 11:00 am. Fix de azi incepand, scopul meu e oficial atins. Fix de azi, nu mai am nici o indoiala ca POT sa fac tot ceea ce imi doresc. Fix de azi, stiu sigur unde imi sunt limitele.

Ma intreb insa, data viitoare cand ma voi afla in fata unei "realizari" cu asa impact, voi fi la fel de convinsa ca FIX de azi am stiut unde imi erau limitele?

Thursday, December 28, 2006

Return to?!

Don't be afraid to be weak
Don't be too proud to be strong
Just look into your heart my friend
That will be the return to yourself
The return to innocence
If you want, then start to laugh
If you must, then start to cry
Be yourself don't hide
Just believe in destiny
Don't care what people say
Just follow your own way
Don't give up and use the chance
To return to innocence

Thursday, November 23, 2006

The EDIT Button

Amazing poetry is subdued to editing.
Amazing music is subdued to editing.
Even amazing ideas are subdued to editing.
Thank God, amazing eyes do not bear editing.

Wednesday, November 22, 2006

Dear, Dear Diary

"I've been naughty today. I told Lil' Red Riding Hood it's time for Kiss'n Tell. And I won't tell... Hush now, someone might see you. "

(from the imaginary diary of the Black Dove)



Tuesday, November 21, 2006

Sitemeter, source of Google's best shots

Daca altceva nu face Sitemeterul, macar ma binedispune zilnic.
Datorita acestui, acestui si acestui result, cred ca trebuia sa fiu Dr. Amore la vreo revista de mujeres embarasadas :))

Then again, un oarecare feedback imi spune ca nu ar fi fost prea placut.

Umm, decisions, decisions. Ce mi-a trebuit mie ISE?!?! :))

Tuesday, November 14, 2006

De brat cu strainii

Eram pe punctul de a spune ca nu stiu exact de la ce a pornit asta. Ei, stiu exact de la ce a pornit. Insa, contrar unor posibile asteptari, tema in discutie nu este "cat de mult se schimba oamenii intr-o relatie amoroasa", ci "cat de mult se schimba oamenii."

Mi-a luat ceva vreme sa recunosc ca pana si eu ma schimb, functie de om, conjunctura, circumstante. Dar de la a te adapta pana la a suferi transformari radicale, mi se pare o cale teribil de lunga si absolut inutil de parcurs. Oamenii ar trebui sa te iubeasca pentru tine, nu pentru ce ai putea fi tu, dupa ce isi pun ei amprenta asupra ta. Culmea e ca toti iti spun cu o nonsalanta dezarmanta cat de mult te apreciaza pentru ceea ce esti, dar... DAR.... Inevitabil apare un "dar". Dupa mine, ar trebui sa se declare o zi de sarbatoare mondiala pentru "DAR". "Dar" nimic. Sunt fix asa cum am fost ieri, as aprecia daca si tu, si ea, si ei ati fi maine exact asa cum sunteti azi, nu va cer nici un fel de eforturi, eu pe cuvant cava iubesc pe toti in forma actuala. Mie imi plac mult defectele si slabiciunile voastre. Si va mai spun un secret: astea va fac umani.

M-a surprins azi sa aud un foarte taios "Tie nu iti mai pasa de mine". Eu ii spun santaj emotional gratuit. Pentru ca imi vine greu sa cred ca mai exista unii care sa plece urechea la asa ceva. Ei bine, acel "Tie nu iti mai pasa de mine", m-a facut sa realizez ca tocmai oamenii pe care ii iubesti cel mai mult pe lumea asta, se vor schimba cel mai mult. Se vor face apa si pamant, si aer si foc, vor mistui tot in cale si vor sadi flori inaintea ta. Si asta fara sa le-o ceri. Te vor ridica si te vor cobori dupa bunul lor plac. Vor fi dimineata insorita si frigul crud al noptii, iti vor da aripi si poate ti le vor lipi cu ceara.

Si uite-asa, dupa zile, saptamani, luni,... ani (?!), te trezesti in miezul unei nopti si realizezi ca mergi de brat cu un strain, pe o cale pe care nu o mai cunosti, cu niste dorinte si sperante care nu stiai ca sunt ale tale, si cu un rucsac in spate in care iti pastrezi in tacere suspinele si lacrimile pentru tot ceea ce ai visat vreodata pentru tine. Nu mai stii cine esti, stii doar ca toti s-au transformat in tine si pentru tine si te simti ca o mica hoata de suflete, pe care nu ai vrut niciodata sa le furi, dar te-ai trezit cu ele in maini.

O sa am mereu grija de ele, promit. O sa le tin la cald, o sa le spun povesti si o sa le crosetez botosei si bavetici. Si cand vor vrea sa plece de la mine, am sa le las. Si pe cei care le vor lua inapoi am sa ii iubesc la fel de mult. Sau mai mult. Mai vad eu.

Wednesday, November 08, 2006

Rocker of Worlds

Arlechinule, mai discutam noi despre asta....



For the Rocker of Worlds, all the love in me. :X

Sunday, November 05, 2006

Playlist no 3 - Energizers

1. Texas - In Our Lifetime
2. Aerosmith - Janie's got a Gun
3. Queen - Get Down, Make Love
4. Guano Apes - Rain
5. Red Hot Chilli Peppers - Californication
6. Limp Bizkit - Nookie
7. The Prodigy - Baby's got a Temper
8. Savage Garden - Break me, Shake me
9. Skunk Anansie - You'll Follow me Down
10. T-Rex - Children of the Revolution
11. Tiamat - Too Far Gone
12. Three Doors Down - Away from the Sun
13. Ana Johnsson - We Are
14. Anouk - Nobody's Wife
15. Garbage - Only Happy When it Rains
16. Kid Rock - Cowboy
17. Marilyn Manson - Tainted Love
18. Republica - Ready to go
19. The Rasmus - In the Shadows
20. Alice Cooper - Poison
21. Billy Idol - Rebel Yell
22. Depeche Mode - Walking in my Shoes
23. Linkin Park - Numb
24. Metalica - Until it Sleeps
25. Live - All Over You
Daca ai ajuns sa citesti asta, esti PREA curios!!!

Copyright 2006-2007 Alina Vasilescu - http://ame-lia.blogspot.com/ - alina.vasilescu@gmail.com. Toate textele si imaginile aflate pe acest site sunt proprietatea autorului si nu pot fi folosite integral sau partial fara permisiunea acestuia, in concordanta cu legea nr 8/1996, privind dreptul de autor si drepturile conexe.