Wednesday, October 18, 2006

Pfft

Am figuri in cap. Nu imi mai place de fata voastra, uite numa' asa de-a dracu'. Nu imi trebuie motive solide ca sa imi fiti antipatici. Si v-as plezni pe toti. Sa va rasune obrajii a degetele mele, sa mi se inroseasca varfurile lor si sa ma usture, da' sa nu ma opresc.

Puneti mana si munciti, trantorilor, si pe urma va dau voie sa si deschideti pliscu' in fata mea. Fkin morronz!

Friday, October 13, 2006

La nuit, mon amour

Sunt lenesa si nu mi-e rusine. E o dimineata mult prea mohorata ca sa ma pot activa. Poate daca as ridica transperantele, mi-ar atinge ochii o unda de lumina. Dar, pe urma, cine s-ar mai hrani cu urmele noptii linistite?

Astazi cred ca imi doresc sa fie noapte mult timp. Noaptea sunt calma si calda, noaptea sunt eu. Incorsetata in asternuturi, agitata sau letargica, cu pielea tremurand sub flanel si doc, sunt eu. Nu trebuie decat sa inchid ochii si toata lumea e a mea. Mi se pare ciudat insa, in ultimul timp ma gasesc intr-o situatie absolut imposibila. Am nevoie de o mana pe care sa imi sprijin tamplele, am nevoie de o respiratie calda pe umar, am nevoie de un picior care sa se odihneasca lenes pe mine.

Imi las alene capul pe spate si incerc sa reculeg cu ochii mintii ramasitele noptii. Desi tot corpul pastreaza urme, e destul de greu sa pui cap la cap ore intregi, in spatele unui birou neprietenos. Inca o tigara, inca o gura de cafea. Ma dor ochii, ochelarii imi chinuie sinusurile, mainile, spatele si picioarele tipa sa se intinda. Pana si firele de par au nevoie de o perna sub ele. Pentru o secunda m-am gandit ca daca imi trec degetele alene prin par, s-ar putea sa reconstitui cinci minute. Nu avea rost. Nu stiu sa traiesc cu surogate.

Probabil ca daca as spune cuiva ce e in mintea mea acu, ar spune simplu: "Ti-e somn". Nu, nu mi-e somn. Mi-e dor. Cica asa se manifesta. Mi-e dor sa fiu lenesa si moale si vulnerabila, ravasita si cuminte, alintata si infrigurata.

Si e abia ora 11:43...

Tuesday, October 10, 2006

Playlist no 2 - Under my Pillow

1. Sade - Fear
2. Billy Idol - Adam in Chains
3. Beautiful World - In the Beginning
4. Delerium - Fallen
5. Eric Clapton - Pilgrim
6. Everything but the Girl - Low Tide of the Night
7. Madonna - Deeper and Deeper
8. Patricia Kaas - Quand J'ai Peur de Tout
9. Prince - Get Off
10. Santana - Flor de Luna
11. Skunk Anansie - Weak
12. Ten Sharp - You
13. Conjure One - Sleep
14. Zerosospiro - Automaticamente
15. Neneh Cherry - Woman
16. Marilyn Manson - Tainted Love
17. Moody Blues - Nights in White Satin
18. The Cult - Painted on my Heart
19. Jennifer Rush - I Come Undone
20. Scarlett - Independent Love Song
21. Ivemendes - Nao Vou Fugir
22. Costes Apollo - Cleopatra in New York
23. Smoke City - Underwater Love
24. Gotan Project - Santa Maria (La Del Buen Ayre)
25. Louise Vertigo - La Femme Fin de Siecle

Wednesday, October 04, 2006

Capitulare

Prin prezenta, subsemnata Alina Vasilescu, aka Amelia, aka cine oi mai fi fiind, declar ca am capitulat in fata incapatanarii si a refuzului argumetarilor logice. Am obosit, m-am plictisit, m-am saturat pana peste cap de oameni care refuza sa priceapa, oricat de frumos si de logic le-ai argumenta. Mi-a ajuns cu explicatiile si informarile la timp, cu acuratete.

Gata!

Desigur ca asta nu inseamna ca aceeasi Amelia isi va lasa ambitiile, orgoliul, visele, dorintele la o parte. Oh, ba nu. Ba dimpotriva, se va inversuna si mai rau sa si le duca la bun sfarsit.

Uite-asa, de-al dracu ca nu vreti sa pricepeti cu buna. Nah sit and watch.

Stiu si io sa zic "NU"

Trivia

I am so not gonna need these like ever, still, sunt o lectura placuta from time to time. Ar fi o treaba daca mi-as face un obicei din a pune quotes. Pe post de reminder, ca sa nu mai urle Wicked dupa mine ca sunt o "mica enciclopedie cinematografica ambulanta". Peiorativ, evident :D

The Talented Mr. Ripley
Regia: Anthony Mingella
Cu: Jude Law, Gwyneth Paltrow, Cate Blanchet
Tom Ripley (Matt Damon): Well, whatever you do, however terrible, however hurtful, it all makes sense, doesn't it, in your head. You never meet anybody that thinks they're a bad person.

The End of the Affair
Regia: Neil Jordan
Cu: Julianne Moore, Ralph Finnes
Sarah (Julianne Moore): Love does not end just because you stop seeing each other.

The Stepford Wives
Regia: Frank Oz
Cu: Nicole Kidman, Glen Close, Bette Midler
Walter Kresby (Matthew Broderick): You heard me. Only high-powered, neurotic, castrating, Manhattan career bitches wear black. Is that what you want to be?
Joanna Eberhart (Nicole Kidman): Ever since I was a little girl.

Dangerous Liaisons
Regia: Stephen Fears
Cu: Glen Close, John Malkovich, Michelle Pfeiffer
Marquise de Merteuil (Glen Close): You'll find the shame is like the pain, you only feel it once.

Dolores Claiborne
Regia: Taylor Hackford
Cu: Kathy Bates, Jennifer Jason Leigh
Vera Donovan (Judy Parfitt): Sometimes you have to be a high-riding bitch to survive. Sometimes being a bitch is all a woman has to hold onto.

Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain
Regia: Jean Pierre Jeunet
Cu: Audrey Tautou, Mathieu Kasovitz
Amélie (Audrey Tautou): These are hard times for dreamers.

Taxi Driver
Regia: Martin Scorsese
Cu: Robert de Niro, Cybill Shepherd, Peter Boyle, Jodie Foster
Travis Bickle (Robert de Niro): You talkin' to me? You talkin' to me? You talkin' to me? Then who the hell else are you talkin' to? You talkin' to me? Well, I'm the only one here. Who do the fuck do you think you're talking to?

Fight Club
Regia: David Fincher
Cu: Edward Norton, Brad Pitt, Helena Bonham Carter
Tyler Durden (Brad Pitt): Fuck damnation, man! Fuck redemption! We are God's unwanted children? So be it!

Ikiru
Regia: Akira Kurosawa
Cu: Takashi Shimura, Shinichi Himori
Kanji (Takashi Shimura): I can't afford to hate people. I don't have that kind of time.

La dolce vita
Regia: Federico Fellini
Cu: Marcello Mastroianni, Anita Ekberg
Marcello Rubini (Marcello Mastroianni): You are the first woman on the first day of creation. You are mother, sister, lover, friend, angel, devil, earth, home.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Regia: Michel Gondry
Cu: Jim Carrey, Kate Winslet
Joel (Jim Carrey): Constantly talking isn't necessarily communicating.

Forrest Gump
Regia: Robert Zemeckis
Cu: Tom Hanks, Robin Wright Penn
Forrest Gump (Tom Hanks): Why don't you love me, Jenny? I'm not a smart man, but I know what love is.

Pulp Fiction
Regia: Quentin Tarantino
Cu: John Travolta, Samuel L. Jackson
Jimmie(Quentin Tarantino): I'm gonna get fuckin' divorced. No marriage counselling, no trial separation, I'm gonna get fuckin' divorced.

La vita e bella
Regia: Roberto Benigni
Cu: Roberto Benigni, Nicoletta Braschi
Guido (Roberto Benigni): What kind of place is this? It's beautiful: Pigeons fly, women fall from the sky! I'm moving here!

Amores perros
Regia: Alejandro Gonzalez Inarritu
Cu: Gael Garcia Bernal
Octavio (Gael Garcia Bernal): Being tough won't make you smart.

Run Lola Run
Regie: Tom Tykwer
Cu: Franka Potente, Moritz Bleibtreu
Narrator: Mankind, probably the most mysterious species on our planet. A mystery of open questions. Who are we? Where do we come from? Where are we going? How do we know what we believe to know? Why do we believe anything at all? Innumerable questions looking for an answer, an answer which will raise the next question and the following answer will raise a following question and so on and so forth. But in the end, isn't it always the same question and always the same answer?

25th Hour
Regia: Spike Lee
Cu: Eduard Norton
Monty Brogan (Eduard Norton): Well, fuck you, too. Fuck me, fuck you, fuck this whole city and everyone in it.

Monday, October 02, 2006

Note to Self

Nu ai voie lunea dimineata la ora 06:26 sa te intrebi "Oare mai e mult pana vineri la ora 16:00?"

Friday, September 29, 2006

Decret

Starting point: nu sunt much of an animal lover. Probabil ca daca voi avea o casa, o sa am si un caine. Si o sa fie mare si frumos. But then again, papagalii de exemplu nu sunt punctul meu forte. They just seem dull.

Long story short, s-a gandit
granny, pe care o absolut ador, sa ii faca maica-mii cadou un papagal. Buuun. Maman, suflet mare dupa cum o stim cu totii, s-a gandit ca nu poate sa stea bietul mascul fara pereche. Asa ca Charly a primit-o pe Coco. I'd rather go for Cocolina.

Ma rog, neesential pana aici. Intr-una din seri, fumand linistita o tigara, ma uitam la disperatii astia doi. El, intr-o forma de zile mari, se gudura pe langa ea. Cu o perseverenta demna de remarcat. Ea, pe de alta parte, pe langa ca l-a batut de i-au mers fulgii literally, pe urma nici nu l-a mai bagat in seama. Si ma gandeam stupid: "Ce naiba face asta pe inabordabila? In fond si la urma urmei, in mediul in care se afla, nu e de parca ar avea vreo alternativa mai buna!" I mean, common, ce draci de asteptari poti sa ai intr-o colivie in care mai e inca O fiinta langa tine.

Am trecut cu vederea meditatia aceea de cinci minute. Insa ieri mi-am amintit de ea. Si ma gandeam cat de tipic feminim se comporta pana si papagalita aia. Se codeste, face pe inabordabila, da din coate (ma rog, aripi...), cauta altceva. Bah, da' proaste mai pot fi femeile! Ce mama dracu suntem atat de nemultumite si pretentioase? Nu e de parca ni s-ar oferi foarte des sanse.

Astfel incat concluzionez: Fetele, e cazul sa incepeti sa va apreciati barbatii la adevarata valoare.
Ce ar fi de azi inainte sa le aratati second by second cat de mult ii apreciati, cat de mult inseamna pentru voi, cat de mult ii iubiti si cat de recunoscatoare le sunteti. Pentru tot ceea ce sunt, ceea ce fac, pentru ca exista.

Thank you! :X:X:X

Wednesday, September 27, 2006

Midnight's Toll


Yes, I am entitled to do this. Yes, I am entitled to stutter. Yes, I am entitled to be trustworthy, I am entitled to be derailed, I am entitled to shed tears, I am entitled to scream, and twist, and turn, and stirr tornados.

I am entitled to have anything I wish for, because as I have created perfect Universes for people to be in, so should I receive my very own perfect little Universe.

A little piece of Heaven from you, a short instant of happiness from everybody else, and I swear I'll settle for it.

Too much to ask for? Don’t think so. Presumptous? Completely not. Place your bets, ladies and gentlemen, cause this baby is going for the ride of her life. My money's on "HEA.".

No fear, no regrets, no turning back, no second guesses. Straight ahead. Flooding love, earned trust and a shitload of risks to be taken. And then again, would I have it any other way?

Disclaimer: And if there is no "HEA", fuck you, Cinderella!

Tuesday, September 26, 2006

Obsessive - Compulsive Disorder

Cred ca am de asta:

Obsessive-compulsive disorder (OCD) is a psychiatric disorder, more specifically, an anxiety disorder. OCD is manifested in a variety of forms, but is most commonly characterized by a subject's obsessive (repetitive, distressing, intrusive) thoughts and related compulsions (tasks or rituals) which attempt to neutralize the obsessions.

Hmmm...

















Sunday, September 24, 2006

Playlist no.1 - KM Breakers

Cu o oarecare regularitate, 25 tracks. fara vreo legatura aparenta intre ele. Aparenta, zic. Poate singura legatura e starea de spirit. Well, azi Km Breakers :">

Bliss - Wish You Were Here
Clannad - I Will Find You
Nina Pastor - Cuando Nadie Me Ve
Gotan Project - Santa Maria del Buen Ayre
Lhasa de Sela - El Desierto
Pink Floyd - Shine on You Crazy Diamond
Vargo - The Moment
Angie Stone - Wish I Didn't Miss You
Gotan Project - Nacho Sotomayor
Vasco Rossi - Senza Parole
3 Doors Down - Kryptonite
Moby - Where You End
Chavela Vargas - Paloma Negra
Zero 7 - In the Waiting Line
INXS - Afterglow
Giorgia - Marzo
Conjure One - Center of the Sun
Lake of Tears - To Blossom Blue
Young Parisians - Jump the Next Train
Marla Glenn - Believer
1 Giant Leap - The Way You Dream
Canoma - Essarai
Les Negresses Vertes - Face a la Mer
Zero Noel - Mes Yeux Fermes
Lisa Stansfield - The Real Thing


Saturday, September 16, 2006

For me to sleep on

1. Nu iti supraestima puterea de anticipare. Puterea de anticipare neasociata cu un calcul acurat nu face mare diferenta.

2. Nu subestima puterea nimanui de anticipare. Nu ai de unde sa stii ca nu ai dat de dracu si te prinde in off-side.

3. Nu va fi niciodata nimeni langa tine sa te tina de mana ca sa nu dai cu capul. Depinde de tine sa te feresti.

4. Standardele oscileaza by default.

5. Cauta-ti veriga slaba. Ranforseaz-o sau elimin-o.

6. Reevalueaza-ti reevaluarea prioritatilor.

7. Calculeaza atent.

8. Tine-ti gura.

9. Identifica-ti slabiciunea si scoate-o din sistem.

10. "Esec" nu e un cuvant in vocabularul tau.

Monday, September 11, 2006

Nu-mi pasa?!?! La naiba, pe cine pacalim?

Santa's Little Helper: ma ambitionezi?
Amelia: imi iese? :P
Santa's Little Helper: iti iese, da mie nu-mi place sa fac chestii "de ciuda"

De la asta mi-a pornit azi dilema. Suntem atat de corupti genetic, incat din inertie incercam sa facem lucruri numai ca sa fim pe invers fata de ce asteptari au altii de la noi?

Trebuie sa spun de la inceput ca randurile de mai sus sunt extrase din context, nu se generalizeaza, si metodele prezentate in ele nu sunt specifice celor doua personaje. Nici ambitionarea din partea Ameliei, nici actiunile de "ciuda" din partea lui Santa's Little Helper. Insa mi s-au parut foarte elocvente ca punct de pornire pentru niste intrebari pe care mi le ridicasem de mult.

Continuarea logica ar fi fost "ok, daca nu iti place sa le faci , de ce le faci?" Probabil ca actiunam in baza principiului astuia ca sa nu ne afectam in vreun fel orgoliul si ambitiile. Dar pe de alta parte, incalcam un alt principiu. Cel de a nu face lucruri "de ciuda". Care dintre cele doua principii e mai usor de incalcat? Sau, altfel spus, e neaparat nevoie, cand iei o decizie, cand actionezi intr-un anumit fel, sa alegi pe care dintre principii sa iti calci?

Asta ar insemna ca, pentru minimizarea pierderilor, sa ne construim doua sisteme principiale, pe care sa le aplicam alternativ, functie de situatie. Evident ca e imperativ ca aceste doua sisteme sa se contrazica pe de-a-ntregul. Si atunci nu ne-am mai putea acuza de nestatornicie principiala. Numai ca si asta ar contraveni principiului major de a fi sincer MACAR cu tine insuti.

E clar, de la A la Z, nu inteleg fiinta umana. Merge de la A pana la G, merge de la H la Q, merge de la R la Z. Insa sincopele nu le pot umple nicicum.

Erata: No character was harmed while conceiving the rows above :X

Thursday, September 07, 2006

Listing myself

Inspired by Freya, 60 things you might not know:

1. Sunt o egoista
2. Cateodata mint fara sa fie nevoie
3. Cateodata spun adevarul fara sa fie nevoie
4. Sufar de obsessive-compulsive behavior in ceea ce priveste shoppingul
5. Am un fetis pentru pantofii cu toc, bijuterii, lenjerie
6. Urasc femeile care simuleaza
7. Nu am nici cea mai vaga idee ce sunt toate porcariile alea mici de pe un procesor
8. Stiu sa impachetez cadouri mai bine decta cele care faca asta for a living
9. Mor dupa jeansi
10. Innebunesc cand am mancarimi in talpi
11. Nu suport lovituri peste spate
12. Nu genul « ala« de lovituri :P
13. I love sex
14. As muri daca nu as avea unghii frumoase
15. Mor dupa spatele barbatilor
16. Injur prea mult
17. Cromozomii XY sunt destul de multi in genele mele
18. Urasc femeile proaste
19. Valabil si pentru barbatii prosti, cu precizarea ca aia te pot amuza uneori
20. Am mari probleme cu fierea si stomacul
21. Detest anticonceptionalele
22. Ma scot din sarite campaniile feministe
23. Ma enerveaza bloggerii cu figuri in cap
24. Mi-ar placea sa POT sa calatoresc atat de mult cat imi doresc
25. Imi place sa fiu agitata
26. Sunt eficienta cu deadlines si stress pe mine
27. Ador sa dansez
28. Asta pentru ca imi place muzica la nebunie
29. Imi plac femeile frumoase si destepte
30. Urasc lipsa simtului umorului
31. Ma enerveaza durerile premenstruale
32. Vreau o Amelia mica si frumoasa
33. Sunt claustrofoba
34. Ma mandresc cu marile mele defecte: incapatanarea si orgoliul nemasurat
35. Sunt narcisista
36. Iau foc daca cineva are draci pe mine
37. Imi place atentia. Cea acordata mie, evidemment
38. Am un virus in sange, si a dracu sa fiu daca vreau sa il scot de acolo
39. Am prea multi ratati in lista de messenger
40. Nu sunt destul de rea cu unii oameni
41. Sunt prea rea cu unii oameni
42. Nu am nici un pic de intelegere pentru lenesi, mincinosi si lasi
43. Sunt dependenta de tigari, guma de mestecat, inghetata
44. Vreau sa cunosc mai multi oameni ca Ristena si Andrea
45. Ador italiana
46. Vreau o menajera
47. Mi-e dor de daddy
48. Intru in sevraj la a doua cafea zilnica
49. Imi place fotografie, indiferent daca sunt in spatele sua in fata lentilei
50. Nu m-as schimba cu nimeni altcineva
51. Dorm mai putin decat as vrea si mai mult decat e cazul
52. Iubesc mult, tare si lung
53. Mi-e frica de NU
54. Am o capacitate ciudat de ridicata sa trec de la o stare la alta
55. Imi place sa fiu hype
56. Urasc sa fiu scoasa din context
57. Detest sa mi se taie gatul pentru lucruri pe care oamenii nu le inteleg
58. Am nevoie de sprijin de la oamenii dragi mie
59. Urasc sa mi se spuna "Am inteles", numai ca sa se opreasca discutia. Nu, nu ai inteles...
60. Oiubesc pe cea care refuza sa inteleaga, contrar noilor ei credinte.

Tuesday, September 05, 2006

Blogul nostru cel de toate zilele

Dupa prostul obicei dezvoltat mai nou, am descoperit azi niste flame-uri care dau prost pentru "blogosfera" romaneasca. Bine, sa pornim de la faptul ca din punctul meu de vedere nu exista, sau nu ar trebuisa existe o blogosfera. Pe vremea cand am descoperit blogurile (asta se intampla pe undeva prin 2004), putina lume avea asa ceva. Toate blogurile pe care le citeam erau extrem de personale, scrise frumos, scrise strict pentru cel care il initiase.

Acum insa, observ o tendinta majora in a scrie bloguri pentru altii. Bun, sunt de acord ca tuturor ne place sa fim in centrul atentiei. Insa ridic urmatoarea intrebare: de ce bloggerii care cer cea mai mare atentie online sunt oamei obisnuiti in real-life? Sa deduc ca viata lor mica si insignifianta nu le permite afirmarea defel? Sa inteleg ca singurul univers in care se pot face auziti este cel online? Sa cred ca intr-adevar oamenii astia nu mai stiu ce e lumea reala?

Nici nu mai stiu de cand nu m-a mai suparat ceva ce am vazut online, ME-related. Cat de mult poate sa conteze parerea unui fellow blogger, cand respectivul nu stie absolut nimic despre tine, decat, desigur, ceea ce ii hranesti tu prin posturile tale?!?! Si de ce naiba se pune atata pret pe o "audienta" imaginara eventually? Ai ceva de spus, ok, iesi la rampa, pune in scena o piesa de teatru, lanseaza un volum de poezii, scrie un roman, iesi pe sticla cu un talk-show care sa rupa gura targului. Dar nu veni cu ifose de mare personalitate, cand tu nu esti de fapt decat 10 degete pe o tastatura, ascunzandu-ti frustrarile si defectele in spatele unui proxy.

Avem pretentii de jurnalisti, de neintelesi, de oameni culti si inteligenti, insa ceea ce nu spune nimeni, e ca la adapostul lui nenea Gugal, toti suntem egali.
Stingray, ADD, Jihad, orice altceva v-ar trece prin cap, nici unul din voi nu are cum sa fie mai destept decat celalalt. Decat daca ai un ISP de tot cocosul, caz in care nu ai nici blog, ca te ia mama dracu pana uploadezi.

Probabil ca acum ar urma intrebarea: "Ok, si tu de ce ai blog?" Easy. Pentur ca vreau si pentru ca pot. Nu e treaba nimanui ce scriu in el, nu caut publicitate, faima, recunoastere, nu vreau sa fiu inteleasa, nu disper sa fiu citita, nu dau pe spate de placere ca am X vizitatori pe zi, nu sufar ca nu am comments pe posturi. Mi-e fix egal. Blogul e urcat online pentru ca nu mai am acasa nici un stilou. Si e lege: jurnalele se scriu cu stiloul. Sau pe taste.

Care mi-o fi point-ul postului? None, whatsoever. Poate e doar faptul ca m-am saturat sa citesc pe bloguri cat de mare si de tare e unul sau altul. M-am saturat sa vad statistici, reporturi de trafic, concursuri intre bloguri, si dispute idioate. M-am saturat de jurnalisti wannabes, de disimulatori si de plagaciosi.

Grow the fuck up!

Saturday, September 02, 2006

The Mudblood

Said Slytherin, 'We'll teach just those
Whose ancestry is purest.'
Said Ravenclaw, 'We'll teach those whose

Intelligence is surest.'
Said Gryffindor, 'We'll teach all those

With brave deeds to their name,'
Said Hufflepuff, 'I'll teach the lot,

And treat them just the same.'


Sunt oare un Mudblood pe care se lupta "casele"? Sunt tot ceea ce voi nu intelegeti, tot ceea ce voi ati sperat sa NU fiu. Da, sunt familista, da, va iubesc pe toti more than words can say, da, va apreciez, va respect si va stimez, dar nu asa cum vreti voi. Am felul meu, sunt rece si incapatanata, sunt orgolioasa si ambitioasa. Ceea ce evident nu inseamna ca ma dezic de voi.

Cu atat mai mult de tine, care m-ai hranit, m-ai ridicat, m-ai sustinut, m-ai invatat, m-ai facut om. Nu imi vad viata fara tine, nu respir normal fara tine, nu sunt completa fara tine. Si stii asta mai bine decat lasi sa se vada. Esti perfectly aware de dragostea mea bolnavicioasa pentru tine. Si atunci nu inteleg de unde panica asta? De cand distanta desparte oamenii care se iubesc? De cand distanta ne face sa uitam ce sange ne curge prin vine? Fii sigura ca distanta care s-a pus intre mine si papa nu m-a facut sa uit cine e, nu mi l-a scos din minte nici o secunda. Si stiu ca nici tie.

Nici macar nu stiu de ce curg randurile astea. Probabil ca sunt pentru ca am obosit sa incerc sa dau explicatii pentru actiunile mele, probabil pentru ca inca incerc sa imi justific deciziile, probabil pentru ca te iubesc prea mult si am nevoie de sustinerea ta. Sau probabil doar pentru ca sper ca macar asa sa ma asculti.

Mi-ai spus de nenumarate ori ca ai incredere in judecata mea si in fortele mele. Well, acu e cazul sa o demonstrezi mai tare decat oricand. Stii, it's what families do: they stick up for one another.

Adica exact ca si ei...

Wednesday, August 30, 2006

Father Figure


Se spune ca daca iti doresti ceva indeajuns de tare, se va intampla. Bun, si cum se procedeaza daca iti doresti ceva absolut imposibil de realizat?

In circumstantele date, s-a creat cadrul propice ca sa imi ridic urmatoarea intrebare: "Who's gonna walk ME down the isle?"

Tuesday, August 29, 2006

57r1ng5 4774ch3d

Oare numai mie mi se intampla sa reflect in paginie blogului franturi de discutii pe care le port cu diferiti oameni? Ce e ciudat e ca par sa am o viziune mult mai elaborata in scris decat verbal. (Daca as vorbi acum cu un HR representative, ar face uber bahzah de mine)...

Ma gandesc ca poate de vina pentru asta e faptul ca nu trebuie sa privesc pe nimeni in ochi when writing, nu trebuie sa ma gandesc ca o sa rosesc, nu trebuie sa astept feedback, nu trebuie sa ma enervez pe mine ca reactionez prost la lipsa feedback-ului, sau, ma rog, la un feedback nefavorabil. In schimb, cand stau de vorba cu cineva, vrand - nevrand, asteptarile cresc, si ma regasesc de una singura, cu ziduri in fata, cu o groaza de temeri, cu fluctuatii in voce si ochi uneori plecati si umezi, cu inima batandu-mi nebuneste, cu mana tremurand pe inca si inca o tigara.

Mi se pare aberant sa ma vad asa. Nu am nici un fel de problema cu a intimida oamenii, negociez la sange daca e cazul, sunt transanta si rece, privesc si abordez discutiile cu un aer de superioritate opulent. Si atunci ma intreb idiot de unde dracu imi vine oprimarea asta, cand se pune problema unei afirmatii atat de banale si de lejere, de altfel? Ma gandesc ca poate ma scuza faptul ca nu (mai) sunt omul vorbelor, ci mai degraba al actiunilor. Insa stiu la fel de bine ca e imperativ uneori sa mai si rostesti una-alta. Si stiu si ca nu e bine sa te reprimi prea multa vreme. As putea foarte bine sa sfarsesc nemaistiind cum e sa spui asta.

Plus ca, dupa cum spuneam mai sus, I suck at receiving no or poor feedback. Asa ca prefer sa tac decat sa aud un "Hai, sictir" (uite, Bogdane, ca te si citez :)) ). Numai ca nu o sa stiu niciodata ce fel de feedback as primi pana nu mi-as lua inima in dinti.

Si daca am toate raspunsurile la problema mea, si stiu exact la ce sa ma astept si la ce sa nu ma astept, oare de ce dracu inca mai am reticenta asta in mine? Probabil ca spitting it out nu ar fi cel mai rau lucru care mi s-a intamplat.

Eh, one of these days. Probably. Maybe.

PS: 1 h3r3by w15h 2 7h4nk b00'5 d33p 5l33p, wh1ch h45 4ll0w3d m3 2 br347h3 4 b17 34513r f0r 4 f3w 71m35.

Tuesday, August 22, 2006

Mama lor de imperialisti




Io nu ii mai injur pe unguri. Cum naiba sa injuri un oras imperial?

N-a fost chiar bou Franz Josef, a cam stiut ce ia sub aripa. Si bine a facut. Dixit!

Text cam rar azi, din varii motive:
1. Lene
2. Lene
3. Teama ca nu as folosi cele mai potrivite cuvinte pentru a povesti despre Budapesta
4. Nu as vrea sa elucubrez prea mult pe o tema anume, ca mi-e teama ca
Horhe , care uploadeaza din aceeasi serie as we speak, o sa emuleze apropiat. Nu ar fi prima sincronizare tembela pe seara asta :P
5. Lene

6. Lista de atribute: imperialist, curat, "spalat" (quoting smn), istoric, gotic pe alocuri, cosmopolit, gazda a reprezentantelor, au
Vertu nenorocitii, reflectoare, poduri, clopote, lumina multa, citadela.

Da' e frumos. E frumos foc. Io mai vreau o tura. Mai lunga si fara flip-flops care sa imi faca rani.



PS: Si printre altele, Budapesta tastes like you :-))
PPS: A-HA!!!! Am descoperit miseleste ca Horhe uploadeaza pe alta tema. Ce serios s-a facut, dom'le! Da' acu mi-e si mai lene sa reiau. And YES!!!! Firenze e Barcelona ci sono!!!! \:D/

Wednesday, August 16, 2006

Believer

Stay away from my dreams, stay away from what I wish, stay away from the pieces of my heart that lie naked before everybody's eyes.

Nothing I share is for free, I never give away pieces of me. Earn them, come crawling when losing them, cherish them. I am a Harry Winston, my dreams are DeBeers and I shall not accept mere cubic zyrconias swirling around any of us. Sparkle like my dreams do, reflect hopes and joys, embrace light and release it into a million different beams, and THEN come talk to me about my dreams.

Until then, stay away. The believer does not accept jewelers around her. I need no polish.

Sunday, August 13, 2006

Quotes - part 1

"Let those who love us, love us. And those who don't, let God twist their feelings. And if he cannot twist their feelings, let Him twist their ankles so we can recognize them by their limping."

Friday, August 11, 2006

Ricordi del Cuore


Voi, speranze che sperai, sorrisi e pianti miei.
Promesse di allegria e sogni in cui volai.
Ed il primo spietato amor mio siete per me.
Perduti e persi mai mi appassionai di voi.
Su di voi giurai e mi ci tormentai.
Sembra niente ma il cuore era il mio, poi c'eri tu...
Vento soffierà, la pioggia pioverà,
La nebbia velerà, il sole picchierà.
Ma i ricordi non passano mai, stanno con noi.
Ma che buoni quei baci fra noi.
Forse tu non vuoi smettere mai.
Per vederti mi bastano gli occhi lucidi.
Se ti piace e se ancora tu vuoi
Nel ricordo, anche senza di noi
Tutto torna possibile, anche tu, sei qui, oh!!
Qui nel cuore mio......
I ricordi non passano mai
Eccoli qui.
Sono molto più forti di noi .
Più vivi.

PS: Pentru ca asta m-a obsedat toata seara, si pentru ca ii doresc Laurei sa isi construiasca amintiri frumoase, zi de zi.


PPS: @w1ck3d: j4, 1 n0 17 15n'7 v3ry 5h4rp, 1 ju57 c0uldn'7 m155 7h47 3xpr35510n... :P

Wednesday, August 09, 2006

The Way You Dream

Appreciation. That's what this is all about. Showing someone the appropriate appreciation. For everything the somenone represents. Do we ever do that? Do we have any idea how to do that?

How's now for starters?
How about making it flamboyant and flickering?

This is the appreciation I show today.

If non-compliant, please address the upper council. I may not give a damn, but then again, I may be up for suggestions.

One more thing, target of my appreciation:

I love the way you dream
I love the way you dream
I love the way you dream

Tuesday, August 08, 2006

Quod Me Nutrit, Me Destruit

Unlike everything I always knew, unlike every presumptuous supposition, against all odds, that which feeds me, DOES destroy me.



Cand te lansezi pe o anumita orbita, nu te mai poti opri. Micile victorii zilnice nu fac decat sa te hraneasca, perdantii care cad step by step iti potolesc setea, privirile languroase iti incalzesc pielea, desi stii foarte bine ca nu esti decat aparenta unui compozitii instabile de temeri, dorinte, focuri si sentimente.

Autocontrol. Asta e tot. Asta imi face capul sa ticaie, asta imi tine pulsul la o rata normala, asta imi opreste inima sa imi sparga pieptul la 17:35.

Asa ca ramanem la forma de prezentare superflua, care insa pare sa aiba priza. Rosu frumos pe dinafara, ca nu se prea obosesc oamenii sa iti vada pistilul, frunzele sau spinii. Asa ca fericiti cei ce se uita mai adanc, poate ca e mai mult decat un rosu sangeriu, brazdat pe alocuri, si cu textura moale.

Thursday, August 03, 2006

Being Me


Doua fire epice complet diferite, care insa ma duc in aceeasi directie. De cand am devenit scary?!

Scenario no 1: Ma dau in vant dupa lensuri. Fie ca sunt in fata sau in spatele lor, m-am indragostit iremediabil si definitiv de ele. Output-ul e uneori foarte misto, alteori ma dezamagesc pe mine insami. Well, de data asta mi-a placut ce a iesit.
Sergiu a facut o super treaba. Joint effort, chiar mi-a placut. Then the copycat comes around. Si ma intreb acu ce sa fac? Sa ma amuz? Sa fiu flatata? Sa ma enervez? Fuck, mult prea multa tevatura probabil. Insa da, nu pot sa nu ma intreb: creez presiune asupra oamenilor? Ii sperii?

Scenario no 2: Discutie la ore tarzii cu un tip destul de cu capul pe umeri de felul lui. Om la locul lui, cu "nevasta", copil, extrem de lucid si de o inteligenta foarte fina. Alunecam usor catre discutia despre ce vor femeile, ce vor barbatii, ce anume cautam in partenerul nostru, ce le panicheaza pe femei si ce ii sperie pe barbati. Si tocmai cand imi spuneam: "Doamne, uite unul cu care pot sa port o conversatie mai lunga de 5 minute, fara sa o ia la fuga", dragul de el imi spune: "Stii, tu esti genul de femeie care inhiba. Pana si pe mine." Asa ca again, creez presiune asupra oamenilor? Ii sperii?

Thursday, July 27, 2006

Question

Cat de mult ar trebui sa ma urasc ca sa imi iau un barbat pe a carui mama sa nu o inghit?
Sa vina in casa mea si sa nu ma pot duce la baie ca soacra curata morcovi acolo, sa nu pot sa stau pe net ca tre sa socializez cu soacra, sa nu pot sa stau prea mult prin oras ca sa nu o las singura acasa?!

Gizas!!!!

Note to self: Intai vezi cum te intelegi cu soacra, si apoi marita-te!

Si ca tot veni vorba, asta mica cred ca a innebunit, chiar se marita!!! De ieri imi tot spun: OMG OMG OMG!!! Cred ca nu e foarte sanatoasa la cap fata, i-am zis si ei, but then again, ce dracu sa ii faci si inimii, ca aia fix de ratiune nu mai tine cont de la un punct incolo. And still, ma gandesc ca poate ar fi spre binele tuturor daca am putea sa ne punem un sistem de frana la sentimente. Un fel de discharging equipment, care sa scoata din tine cantitatea de sentimente necesara ca sa nu mai fii subiectiv in decizii.

Desi cred ca not being able to be fully aware and objective este tocmai the fun part of love. Ajungi sa razi si tu de tine cand te analizezi din afara si vezi ce ineptii ai fost in stare sa debitezi si cat de gresit ai putut sa judeci unele situatii. I wouldn't know. I keep hiding away, I keep denying, I keep laughing at it. Though, I know the bitch is right behind my back, I know she eats her way to everything I am, she crawls up my brain.

Pleaca de aici Amelio, ai nevoie de aer, de apa, de soare. Du-te la mare!

PS: To my sweet L., all my best, all the happiness in the world, all the love she deserves!

Wednesday, July 26, 2006

Natural Tendancy

This goes back... 6 years. Quoting: "You'll always have a natural tendancy to cuteness and sweetness. But I guess you already know that."

Well, I may have known that, and that guy may have known that, but, apparently there are other natural tendancies neither him, nor I, ever imagined.

Ieri, am ajuns la Laura, nici macar nu stiu exact cum am ajuns acolo, cert e ca s-a speriat fata. Mi-a spus ca de la o vreme parca nu mai sunt eu, ca sunt teribil de nervoasa si de stresata, ca nu ma mai concentrez din cauza altor griji, ca nu mai rad cum stiu eu. Ja, well, sa zicem ca de la o vreme nu am avut cele mai prielnice conditii ca sa rad? Sau poate ca e doar o scuza ieftina, ca sa nu fiu nevoita ca am si tendinta naturala sa oversize-ui orice, sa ma implic mai mult decat ar fi cazul, si sa ma consum nervos pentru tot. Desi stiu ca ar trebui si stiu si cum ar trebui sa imi dozez energia, refuz cu incapatanare sa fac asta.

Alaltaieri seara, mi-am petrecut ceasurile libere la birou. A fost prima oara cand am facut asta, si sper sincer sa fi fost si ultima oara. Nu vreau sa ajung o workaholica, nu vreau sa imi folosesc toata energia si concentrarea aici. Imi dau seama ca faptul ca postez de la birou nu mai auta defel sa imi sustin cauza :))

Timp de doua zile am alergat ca o psihotica sa rezolv o chestie care putea sa fie atat de simpla de fapt... Insa probabil ca dca nu complic cumva lucrurile nu sunt eu. De parca nu mi-ar placea sa traiesc fara stres. De parca nu as avea reflexe daca nu sunt sub stress. De parca neuronii mei ar refuza faca sinapse in cazul in care simt un pic de relaxare.

Dar poate ca pe de o parte e ok ca ma implic. Adica stiu ca sunt maxim focusata pe ce ma intereseaza. A, pe dracu, nu e nici pe departe asa. Focusing entirely on on thing makes me miss the big picture. And I do not want to miss the big pictue, cuz tis' so nice!!!

Bottom line, am I turning into a naturally tendancied stressed out workaholic?! :((

Sunday, July 23, 2006

Breeder of Unnatural Thoughts

Lord forgive me, for I have sinned. Pai cum Doamne iarta-ma sa nu pacatuiesti cand te uiti la Joaquin Cortez? Silvi, baby, cum ai reusit sa il ratezi IAR?

Fii atenta, daca numa inseala ochii,
asta e Alicia Keys. Mi-e deja antipatica. How dares she take away the only joy my poor eyes still have?

Jur ca omul
asta e capabil sa imi cauzeze cele mai pacatoase si nesanatoase ganduri. He has the moves, he has the attitude, all in all, ce altceva ti-ai mai putea dori de la un barbat?

Ma duc sa ma spovedesc in cel mai scurt timp, this guy has risen my deepest darkest thoughts...

PS: Stiu ce poti sa iti doresti mai mult de la un barbat. Some realism for a change...

Tuesday, July 18, 2006

NA-NA

Faina esti, Amelio! Uberfaina. (Nu rade, bey, inca e folosit cu intentie :)) )

Nah bine ca postez de doua ori in aceeasi zi. Moama, cat sunt de tare, ma ia cu ameteli deja.

Pai vroiam numai sa imi prezint omagiile si eterna recunostinta doamnei NANA, care azi isi aniverseaza a 48-a vara. Uau, asta mica se apropie de alt prag. Cat de tare, oare o sa fie o babutza simpatica, sau o sa ma bat cu ea zi de zi? :)) La Multi Ani, mam-mea, sa iti traiasca fii-ta! :))

Da mah, da, nu ma carai atata, me loves you very very much. :X:X:X:X

Pupa-te-as.


PS: Da, mooooor si dupa tamroana. Oh, god of lenses, please forgive the sheer ignorance of this chaotic woman. She never meant to be disrespectful, she just wasn't "wide" enough earlier. :P

Overview

Super week-end. Toate trenurile au trecut peste mine. Mucho dolor. Fisico.

Sa nu cumva sa uit, atb to M&F, abia astept sa vad cum o sa fie za baby. Ca daca o sa aiba ochii ei si gura lui, o sa franga a shitload of hearts.

Very much fun, I am starting to love weddings. Which kinda freaks me out, ca deh, poate ca la un moment dat o sa vina si timpul meu. Still, cred ca mai am timp pentru planuri.

Notes to self:
1. NU iti invita toate rudele, sunt plictisitori, formali si etichetatori, o sa te enerveze la culme si o sa iti strice nunta de tot.
2. NU iti angajezi fanfare sau suflashi, sunt de prost gust.
3. NU te lasa furata, o sa il puna pe mire sa faca tot felul de tampenii ca sa te aduca inapoi.
4. Daca totusi te fura, pocneste-i pe aia care te-au furat daca te duc inapoi pentru o sticla de whisky.
5. NU vrei muzica populara de nici un fel.
6. Verifica-i pe toti la intrare. Orice shoseta alba pleaca acasa fara drept de apel. La fel si in cazul sclipiciului din par.

Buuun, then again, de parca nu mi-ar fi fost de ajuns ca m-am facut praf in week-end alergand dupa miri cu L-u', ieri ma mai pune draq sa ma urc in tren si sa ma duc la shachira shachira.

Uber mediatizat, sonorizare foarte ok, DJ-ul din deschidere ar fi facut toti banii, had I actually paid a dime to get in there, intarziere enorma cauzata probabil de o rupere de un mare fel a staf-ului fetii, show de show, live misto de tot, rock sanatos, unduiri exagerate, scuturat din pectorali exceedingly obnoxious, medie de varsta undeva sub limita legala, fete isterice, barbati care mai de care mai machisti, tipand din fundul plamanilor: "Aaaaaaim on tunait, iu nou mai hips dont lai". En general, un eveniment care prin concursul imprejurarilor a fost ok. Call me cheap-shit, dar NU, nu ar fi meritat 80 RON.

As pune o poza, ceva, dar n-am avut voie. Ca deh, piratam imaginea fetii... Bine, e clar ca ainostri nu se dezmint defel, nu se puteau abtine sa nu faca poze cu telefoane sau compacte mici mici. Tare mi-ar fi placut sa ii vad ca raman fara ele, poate ar fi fost o solutie sa ne invatam si noi cum e cu regulile astea.

Notes to self:
1. Nu esti bine la cap daca te urci in tren on a ten minute notice.
2. Nu esti bine la cap daca iti vine ideea sa ma suni ca sa ma urc in tren with a ten minute notice.
3. Daca ai stat 2 zile pe 12 cm, in a treia zi ia-ti dracu in picioare flip-flops.
4. Nu poti sa spui ca ai fi in stare sa dai 200 Eu pe sandalele proastei aleia, si sa fii si convinsa ca ai face asta... (still, superbe exemplare :drooling: )
5. Nu te pune pe iarba daca stai deja cu un inceput de intercostala. N-o sa te ajute sa scapi de ea, ba dimpotriva...
6. Nu mai scrie atata pe blog, iar o sa ti se faca morala :))

All in all, fain de tot week-endul asta, with many special thanks to the starter of it :D

PS: Moooor dupa L-u' ala!!!

Thursday, July 06, 2006

happy hour

disclaimer: titlul clar nu are nici o legatura cu ce e mai jos.

de pe la orele 14:00 incoace mi s-au adunat in cap o groaza de idei, si pe drum de la birou spre casa mi-am spus: "nu, amelio, n-ai sa bloghezi azi." m-am culcat in mod expres, tocmai ca sa NU fiu tentata sa deschid compul si sa ma apuc. n-a ajutat prea mult. mai mult decat atat, somnul ala de 45 de minute a fost cea mai proasta idee pe care as fi putut sa o am. am visat non-stop si m-am trezit mai extenuata decat eram.

perfect.

inevitabilul s-a produs, nu ca m-as fi asteptat la altceva. iata-ma in fata monitorului, incercand sa scriu indeajuns de repede ca sa nu cumva sa pierd vreo idee. chestie care oricum se va intampla, whatsoever.

de ce imi spuneam "n-ai sa bloghezi azi."? pentru ca e enervant ca in ziua in care ai citit o groaza de bloguri sa te apuce si pe tine cheful de scris. ce naiba, atata vana nu ai incat sa scrii atunci cand vrei tu, nu cand subliminalul iti dicteaza sa o faci?! aparent, nu ai... e addictive blogul, si nu am vrut sa accept asta, pana cand m-a pus dracu sa le citesc pe ale unora. inutil sa o mai spun, raidul pe net de dimineata s-a extins brusc de la 3-4 site-uri la vreo 12-13... fapt care imi dauneaza mult, avand in vedere ca imi scade cumplit timpul efectiv de lucru. which is uncool, according to the guys with wide desks and large windows... n-am sa insist prea mult pe ideea asta,
horhe has done a great job synthesizing the marrow of it.

long story short, inca sunt ciupalata ca nu se pune ca literatura :))

punctul doi. in timp ce imi cautam scuze lamentabile pentru care bloghez at the moment, si faceam asta in timp ce ii scriam dragului de bogdan, mi-am dat seama ca si lui vroiam sa ii spun toate astea. sper sa nu uit sa ii pun si linkul in mail... ah, si tre sa ii atasez nebunia aia de melodie. bogdane, sper ca remarci ca nu iti mai scriu in miez de noapte, ba dimpotriva, mi se pare ca e ilegal de devreme. nu mai stiu daca template-ul asta afiseaza ora, daca nu, iti spun eu, e 19:14 just now. probabil ca o sa te intrebi cum de mailul e asa de scurt. eh, intelegi tu repede :) mi-ar fi placut sa fii astazi de fata la o discutie pe care am avut-o cu un coleg. ar fi putut sa fie o polemica pe cinste daca nu mi-ar fi fost atat de lene sa il desfiintez. imi povestea foarte convins cum pe el nu il impresioneaza femeile, si cum nu a favorizat niciodata o femeie care i-a zambit frumos. si ma gandeam invariabil: "bogdane, unde esti tu, bogdane?" te-ar fi amuzat, pe cuvant.

punctul trei. ce bine ca e doar punctul trei. de vreo juma de ora ma tot gandesc daca e sau nu e cazul. pai cam e cazul, avand in vedere ca niciunde altundeva nu mai pot sa fac asta. Happy Birthday!!! ce cretin suna sa spui asta cuiva care clar nu are cum sa vada, sa auda, sa simta... dar direct innebuneam daca nu i-o spuneam. nu m-am dus sa il vad. nu stiu de ce. maica-mea tocmai e la el, s-a dus cu restul familiei. iar o sa fiu facuta cu ou si cu otet ca nu ma prezint la meetingurile de familie. yeah well, gimme a fucking break, chiar nu aveam chef azi sa ma duc acolo. ca sa fac ce? ca sa sarbatoresc?!?! whoo-fuckin-hoo, let's party!!!! nu vreau sa ma duc acolo, okay? pur si simplu nu vreau! get a grip on yourself and get over it! multzam. anticipat. si evident inutil, ca oricum smardoiala tot mi-o iau.

4. patru? ja, macar numaratoarea nu am incurcat-o :D tre sa imi dau un premiu pentru asta :D
de ce spui, chiquito, ca sunt rea mah?!?!?!? ca nu sunt. cred. adica nah, e drept ca pot sa fiu rautacioasa at times, dar nu sunt REA prin definitie. hai mah, serios acu, nu sunt REA. sper. o tanti rea nu asculta la ora asta gianna nannini. again, bogdan, grazie tante per accendere la luce. :*
plus ca nici macar nu imi plac oameni rai. decat cei inteligenti si ascutiti. si un pic intepatori. si incomozi. si funny guys. si asta nu e rau.
asa ca nu sunt rea.
mean people suck! nice people... :))

mama, acu sar de la o idee la alta. aseara m-a vizitat o fosta colega de GENERALA for god's sake!!! si pe langa ca mi-a facut un pic capul calendar, printre altele imi declara ca nu ii plac barbatii destepti. inca incerc sa patrund sensul acestei declamatii. teama de a nu fi overpassed? nevoia de a domina? hell knows, oricum mie mi se pare cel putin la fel de ciudat ca si cum as zice eu ca urasc pantofii cu toc. nici nu pot divaga prea mult pe tema asta, m-a suprins prea tare sa aud o asemenea afirmatie.

nah acu unde naiba imi sunt ideile? vezi, bogdan, dupa cum spuneam, nu imi ia mult sa imi pierd sirul ideilor. in mod sigur e vina lui
Where You End care mi-a alergat all day long prin winamp. cred ca a mers pe repeat de vreo 30 de ori pe putin. tre sa iti dau si asta, s-ar putea sa iti placa. desi e prima oara cand am indoieli serioase...

nu am avut o zi tocmai usoara la birou. m-am incapatanat sa nu ma las doborata de somn sau de greata care mi s-a instalat pe la 10 dimineata si nu prea m-a lasat decat acu vreo juma' de ora. si, in timp ce bombaneam cu mainile pe tastaura, injurandu-mi la modul cel mai elegant colaboratorii, dorindu-mi sa dinamiteze cineva fabrica, desigur cand e perfectly safe, amuzandu-ma la adresa mea ca nu sunt capabila sa ii explic unui slovac unde trebuie sa duca o nenorocita de hartie, imi mai cadeau ochii din cand in cand pe niste foi pe care mi le listasem cu scopul precis de a le citi pret de o tigara. nu mi-a iesit deloc, si ma felicit oarecum ca nu am facut-o. pe scaunul de bioru insa, parea al dracu de paradoxal sa vad non-stop in fata ochilor "How To Forget Life Sucks". am luat hartiile si mi le-am aruncat in geanta. baaad idea. acu m-au deprimat teribil. da' imi trece, ca m-a facut tata fata descurcareata :D

hai ca m-am intins rau de tot.

lalelele sunt pentru papa. niciodata nu am priceput de ce ii placeau lalelele. eu nu le vad poezia. insa nu ma pot pune in calea fericirii lui.




ps: multzam si tie ca m-ai
iluminat
Daca ai ajuns sa citesti asta, esti PREA curios!!!

Copyright 2006-2007 Alina Vasilescu - http://ame-lia.blogspot.com/ - alina.vasilescu@gmail.com. Toate textele si imaginile aflate pe acest site sunt proprietatea autorului si nu pot fi folosite integral sau partial fara permisiunea acestuia, in concordanta cu legea nr 8/1996, privind dreptul de autor si drepturile conexe.